Van De Beek pierwszym celem Koemana w Barcelonie?

Amsterdam Arena
Amsterdam Arena fot. Rafał Rusek

Według doniesień hiszpańskich mediów Ronald Koeman zgodził się na to, aby objąć stery nad pierwszym zespołem FC Barcelony. Tymczasem Le10Sport podaje na swoich łamach, że Holender już zaczyna myśleć nad wzmocnieniami zespołu. Podobno głównym celem Dumy Katalonii pod rządami Koemana będzie Donny van de Beek.

Czytaj dalej…

Gwiazda AFC Ajaxu w ostatnich miesiącach niejednokrotnie była łączona przez media ze zmianą klubu. Holender był przymierzany do takich klubów jak: Real Madryt, Manchester United, czy Juventusu FC. Ostatecznie do żadnej z wymienionych ekip piłkarz nie trafił.

Gwiazda Ajaxu pierwszy transferem Barcy w nowej rzeczywistości?

Warto jednak podkreślić, że obecny kontrakt zawodnika z klubem z Eredivisie obowiązuje do 2022 roku, więc coraz częściej pojawiają się głosy, że dziewięciokrotny reprezentant Holandii niebawem może zmienić pracodawcę, co mogłoby zapewnić Ajaxowi solidny zastrzyk gotówki. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na ponad 40 milionów euro.

Wierząc najnowszym doniesieniom mediów, Van de Beek może być pierwszym transferem Barcelony pod rządami nowego trenera, którym ma zostać Holender Koeman. 23-latek w ekipie z Katalonii miałby wzmocnić środek pola.

Dodajmy, że Van de Beek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 37 meczach, w których strzelił 10 goli, notując również 11 asyst.

Komentarze