Van der Vaart z nietypową radą dla Bale’a

Gareth Bale
Gareth Bale fot. adidas

Ostatnio wiele słów krytycznych skierowano do Garetha Bale’a, któremu zarzucano m.in. zbyt małe angażowanie się w grę dla Realu i brak znajomości języka hiszpańskiego. W jego obronie stanął Rafael van der Vaart, który w oryginalny sposób przekazał mu radę na przyszłe występy w barwach Królewskich.

Czytaj dalej…

– To może wydać wam się dziwne, ale w Holandii czasami mówimy, że trzeba być dupkiem. To moja rada dla Bale’a – zaczął żartobliwie Rafael van der Vaart.

– Bale w Realu powinien częściej stawiać na swoim. W ostatnim sezonie w Tottenhamie potrafił rządzić na boisku. Dobrym przykładem były rzuty wolne. Wykonywał je wszystkie, decydował o wszystkim. Nie dał nikomu uderzać stałych fragmentów gry, ale miało to swoje dobre strony, ponieważ pokazywał kto tu rządzi – dodał.

– To samo musi zrobić w Realu. Ja wiem, że tam jest wielu doskonałych graczy, ale Bale musi pokazać, że to jest jego miejsce. Gareth powinien brać na siebie więcej obowiązków. Nie może stać z boku – zakończył.

Gareth Bale wystąpił w tym sezonie w 35 spotkaniach, w których strzelił 14 goli i zaliczył 5 asyst. Łącznie na boisku spędził 2237 minut,

Komentarze