FC Barcelona wytypowała nowego prawego obrońcę

Vanderson
Vanderson fot. PressFocus

FC Barcelona latem poszukiwała nowego prawego obrońcy i finalnie zdecydowała się na Hectora Bellerina. Jest on traktowany w klubie jedynie jako opcja tymczasowa, dlatego w przyszłym roku celem numer jeden na tę pozycję będzie 21-letni Vanderson z AS Monaco.

  • Latem Hector Bellerin podpisał roczny kontrakt z FC Barceloną
  • Celem numer jeden na przyszły rok jest Vanderson
  • W minionym okienku transferowym AS Monaco życzyło sobie za 21-letniego defensora 60 milionów euro

Vanderson ma naznaczyć nową epokę w “Dumie Katalonii”

Jednym z celów FC Barcelony w minionym letnim okienku transferowym było pozyskanie nowego prawego obrońcy. Xavi zakomunikował klubowe władze, że nie będzie liczył na Sergino Desta, w związku z czym rozpoczęto prace nad transferem przychodzącym. Na sam koniec okienka roczny kontrakt z “Dumą Katalonii” podpisał Hector Bellerin, choć jest on traktowany jako opcja jedynie tymczasowa. Najczęściej na prawej defensywie występuje z kolei Jules Kounde, który najlepiej czuje się w środku obrony.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, w przyszłym lecie do klubu ma trafić zawodnik, który naznaczy tę pozycję na kolejne lata. FC Barcelona zdołała już wytypować do tego 21-letniego Vandersona, który był jednym z głównych kandydatów już w trakcie minionego lata. AS Monaco nie chciało jednak sprzedawać Brazylijczyka, dlatego zażyczyło sobie za niego 60 milionów euro. Ta kwota skutecznie odstraszyła zainteresowanych.

Klub z Księstwa jest świadomy, że ofensywnie usposobionego obrońcy nie da się już zatrzymać na dłużej, dlatego obecny sezon będzie dla niego ostatnim w zespole. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku, zatem FC Barcelona musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Na finalną cenę w głównej mierze wpłynie postawa w bieżącej kampanii. Vanderson rozegrał już siedem ligowych spotkań, choć tylko czterokrotnie zaczynał od pierwszej minuty.

Brazylijczyk przeniósł się do Europy w styczniu 2022 roku za kwotę 11 milionów euro i szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców.

Zobacz również: Lewandowski o różnicy stylów w Bundeslidze i La Liga. “Szybko trzeba znaleźć optymalne rozwiązanie”

Komentarze