Raphael Varane porównuje La Ligę do Premier League

Raphael Varane
Raphael Varane fot. PressFocus

Po wieloletniej przygodzie z Realem Madryt Raphael Varane przeniósł się do Manchesteru United, gdzie rozgrywa już swój drugi sezon. Reprezentant Francji zdecydował się na porównanie Premier League do La Ligi.

  • Raphael Varane reprezentował barwy Realu Madryt w latach 2011-2021
  • Później przeniósł się do Manchesteru United. Obecnie jest niezaprzeczalnym liderem defensywy
  • Reprezentant Francji porównał styl gry w La Lidze i Premier League

Dwie ligi o innej intensywności

Raphael Varane przez wiele lat mógł święcić triumfy z Realem Madryt, z którym czterokrotnie zdobywał Ligę Mistrzów. W 2021 roku zdecydował się natomiast na zmianę otoczenia i przenosiny do Manchesteru United. Jego początki na Wyspach Brytyjskich nie były szczególnie udane, bowiem długo zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Obecnie trudno natomiast wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę “Czerwonych Diabłów” bez obecności reprezentanta Francji. Stał się on niekwestionowanym liderem defensywy, tworząc zgrany duet z Lisandro Martinezem.

Od lat pomiędzy Premier League a La Ligą toczy się zażarta rywalizacja o miano najlepszej ligi w Europie. Mający spore doświadczenie Varane wypowiedział się zarówno na temat stylu gry w Anglii, jak i Hiszpanii.

Zespoły z La Liga przygotowują więcej wariantów w ofensywie. Liga jest bardzo techniczna. W Anglii gra jest dużo szybsza, dużo bardziej intensywna. Jest więcej kontrataków, więc mówimy tutaj o innym futbolu. Lubię oba style, więc teraz jest to dla mnie inne doświadczenie – przekonuje Francuz.

29-latek ma na swoim koncie aż 236 spotkań w hiszpańskiej ekstraklasie. Jego doświadczenie z Premier League jest dużo mniejsze, bowiem na ten moment uzbierał w niej raptem 27 występów.

Zobacz również: RDT wywalczył transfer, ale może zapomnieć o mundialu

Komentarze