Varane poważnie rozważa opuszczenie Realu Madryt

Real Madryt
Real Madryt PressFocus

Dziennik AS przedstawił w środę nowe fakty w sprawie Raphaela Varane’a. Defensor ma poważnie rozważać opuszczenie Santiago Bernabeu, by spróbować wyzwania w innej lidze. Real Madryt jest gotowy wysłuchać ofert za swojego piłkarza w czasie letniego okna transferowego.

Przyszłość mistrza świata z reprezentacją Francji jest dużą niewiadomą. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku. Jak dotąd go nie przedłużył i ma poważnie rozważać inne możliwości, w tym prośbę o transfer w czasie najbliższej przerwy między sezonami – donosi AS.

Varane szuka nowego wyzwania

Obecna sytuacja to jednak nic nowego. Łudząco przypomina to spekulacje dotyczące Varane’a z 2019 roku. Wówczas też rozważał opuszczenie Madrytu, jednak powrót do klubu Zinedine’a Zidane’a przekonał go do zmiany decyzji. Teraz może brakować osoby, która wpłynie na ostateczną decyzję Francuza. Inna sprawa, że Real może być chętny go sprzedać. W innym wypadku mógłby stracić defensora za bezcen latem 2022 roku.

Tym, co ma motywować gracza do zmiany klubu jest chęć podjęcia nowego wyzwania. Gdy Varane przychodził do Realu z Lens miał ledwie 18 lat. Niebawem skończy 28 i jeśli podpisze nową umowę w Madrycie, głośny transfer do innego klubu z Anglii czy Włoch może uciec mu bezpowrotnie.

Komentarze