Varane w naszej jedenastce pierwszej kolejki Euro 2020!

Raphael Varane w walce z Thomasem Muellerem
Raphael Varane w walce z Thomasem Muellerem PressFocus

Wybraliśmy najlepszą jedenastkę pierwszej kolejki Euro 2020. Niespuentowany wynik Hiszpanów, w którym trudno wyróżnić jednego gracza miał spory wpływ na to, że w tej drużynie znalazł się tylko jeden reprezentant La Ligi.

Varane w jedenastce pierwszej kolejki Euro 2020

Na środku defensywy, obok Milana Skriniara, wybór padł na Raphaela Varane’a. Stoper, którego część kibiców Realu Madryt najchętniej wysłałaby już na Wyspy, pokazał w kadrze Les Bleus całkowicie inne oblicze. W starciu z Niemcami zobaczyliśmy Varane’a z czasów triumfów Królewskich w Lidze Mistrzów: pewnego siebie, szybkiego i dobrze ustawiającego się. Tak, jak wspomniany Skriniar wyłączył z gry Lewandowskiego, tak Francuzi nie dopuścili do zagrożenia pod bramką Hugo Llorisa. Wielka w tym rola obrońcy Realu Madryt. Ten – wbrew opinii klubowych kibiców – zdołał wziąć na siebie odpowiedzialność za bycie liderem całej linii defensywnej.

Jedenastka pierwszej kolejki Euro 2020: Hradecky – Spinazzola, Skriniar, Varane, Meunier – Insigne, Pogba, Wijnaldum, Phillips – Lukaku, Schick

O całym zespole, a także trzech wyróżnionych graczach, przeczytasz na Goal.pl.

Komentarze