Vidal gotowy na rozstanie z Barcą

Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że Arturo Vidal wkrótce ma spotkać się z władzami FC Barcelony w sprawie swojego ewentualnego transferu w trakcie styczniowego mercato. Od jakiegoś już czasu słychać głosy, że Chilijczyk ma dołączyć zimą do Interu Mediolan prowadzonego przez Antonio Conte.

Czytaj dalej…

Informacje na temat tego, że Vidal jest gotowy rozstać się z Dumą Katalonii podał Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport. Zawodnik podobno jest zdecydowany na przeprowadzkę do teamu z miasta mody, chociaż zainteresowanie piłkarzem wyraża też Manchester United.

W związku z powyższym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia menedżer piłkarza w osobie Fernando Felicevicha ma się spotkanie z decydentami mistrzów Hiszpanii, aby omówić możliwość zmiany klubu przez swojego klienta.

Warto też zaznaczyć, że dyrektor generalny mediolańskiego Interu Giuseppe Marotta potwierdził, że władze klubu monitorują sytuację Vidala.

– Arturo to świetny piłkarz. To ważny zawodnik w świecie piłki nożnej, z którym trener Conte nawiązał relacje przyjacielską – mówił działacz Nerazzurrich cytowany przez Football Italia.

– Bardzo cenimy Vidala, ale wiemy, że wiele klubów chce go pozyskać. Aktualnie jest piłkarzem Barcy, chociaż w przypadku pewnych rozmów niewykluczone, że będziemy starać się pozyskać piłkarza – dodał Włoch.

32-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie trzech spotkaniach Barcelony. Bardzo możliwe, że 10 grudnia otrzyma możliwość gry przeciwko Nerazzurrim w ramach Ligi Mistrzów. Dodajmy, że hiszpańska ekipa jest już pewna gry w 1/8 finału, a  cały czas walczy o to team z Włoch.

Komentarze