Villarreal dokonał ciekawego wzmocnienia

Serge Aurier
Serge Aurier Pressfocus

Villarreal zakontraktował nowego zawodnika. Klub poinformował, że ich barwy reprezentować będzie Serge Aurier, który bez był klubu.

  • Okno transferowe jest aktualnie zamknięte, ale to nie przeszkodziło Villarrealowi w dokonaniu wzmocnienia
  • Nowym zawodnikiem triumfatora Ligi Europy został Serge Aurier
  • Iworyjczyk był ostatnio bez klubu

Villarreal wzmocnił defensywę

Koniec poprzedniego sezonu był udany dla Villarrealu, który udał się do Gdańska i wygrał Ligę Europy. W finale po emocjonującej serii jedenastek pokonał Manchester United. Wraz z początkiem nowej kampanii pojawiły się jednak problemy.

Na początek Villarreal musiał uznać wyższość Chelsea w meczu o Superpuchar Europy. Nie jest to powód do wstydu, ale brak zwycięstwa w La Lidze po pięciu kolejkach można uznać za duże rozczarowanie. Żółta Łódź Podwodna nie potrafiła pokonać Espanyolu, Granady, czy Majorki.

Aktualnie drużyna Unaia Emery’ego zajmuje miejsce numer 11 w ligowej tabeli. Zespół potrzebuje wzmocnień, dlatego zakontraktował nowego zawodnika. Barwy Villarrealu reprezentować będzie Serge Aurier. 28-latek przez ostatnie ponad cztery lata grał dla Tottenhamu, ale od miesiąca był bez klubu, gdyż londyńczycy rozwiązali z nim kontrakt. Aurier podpisał z Villarrealem umowę ważną tylko do końca sezonu 2021/2022. Żółta Łódź Podwodna ma jednak możliwość jej przedłużenia o kolejne dwa lata.

To nowe doświadczenie dla mnie. Oczywiście, jestem podekscytowany. Oglądałem wcześniej drużynę. Myślę, ze jest to bardzo dobre miejsce dla mnie, aby zacząć nowe wyzwanie – powiedział Aurier, który współpracował już wcześniej z Unaiem Emery’m w Paris Saint-Germain. – To dla mnie bardzo ważne, że znam trenera. Pracowaliśmy razem w Paryżu. Cieszę się, że znów się spotykamy. Mamy dobre relacje – przyznał Iworyjczyk.

Czytaj także: Barcelona ma ambitne plany transferowe na zimę

Komentarze