Villarreal dokonał niemożliwego [WIDEO]

Piłkarze Villarreal
Piłkarze Villarreal Pressfocus

W jednym z ćwierćfinałów Ligi Mistrzów doszło do meczu Villarreal – Bayern. Żółta łódź podwodna zszokowała piłkarski świat, ponieważ pokonała Bawarczyków 1:0 (1:0). Niewiele brakowało, żeby Lewandowski i spółka przegrywali do przerwy dwoma golami. Finalnie więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, ale piłkarze Emery’ego i tak mogą być z tego rezultatu zadowoleni.

Bayern pokonany pierwszy raz na wyjeździe od 2017 r.

Niespodziewanie Villarreal objął prowadzenie już po pięciu minutach za sprawą Danjumy. Skrzydłowy zakończył składną akcję swojego zespołu, przytomnym strzałem wewnętrzną częścią stopy z bliskiej odległości. Gospodarze skleili akcję niczym Barca za czasów tiki-taki Pepa Guardioli.

Bayern był kompletnie zdumiony postawą sowich rywali. Wszystko dlatego, że Bawarczycy nie mogli dominować, a bardziej musieli prowadzić równorzędną walkę o każdy skrawek murawy.

Tymczasem Żółta łódź podwodna płynęła właściwym nurtem. Ekipa z Monachium wyglądała na bezradną pod bramką Rulliego. Co więcej, Coquelin pokonał Neuera niecodziennym centrostrzałem, jednak arbiter anulował to przepiękne trafienie z powodu spalonego.

Natomiast po przerwie Bayern wrócił z dalekiej podróży. Monachijczycy bombardowali przeciwnika kolejnymi strzałami, jednak ich wysiłki zadały się na nic, bo gospodarze utrzymali korzystny rezultat do końca.