Villarreal gra dalej. Już bez Polaków w Lidze Europy

Dynamo Kijów - Villarreal CF
Dynamo Kijów - Villarreal CF Pressfocus

Piłkarze Villarrealu nie dali szans Dynamo Kijów i zasłużenie wygrali 2:0 (4:0 w dwumeczu). Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału Ligi Europy. Oznacza to, że w tych rozgrywkach nie występuje już żaden Polak. Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie.

Villarreal wykonał w Kijowie duży krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Hiszpański zespół przed rewanżem u siebie miał dwa gole zaliczki, chociaż Dynamo zapowiadało walkę do ostatnich minut.

Zabójczy początek

Villarreal od samego początku postanowił wziąć sprawy w swoje ręce( w zasadzie to nogi) i dominował w każdym aspekcie. Przewaga w posiadaniu piłki w tym przypadku wpłynęła na liczbę kreowanych okazji strzeleckich. Zmasowany atak gospodarzy dał efekt w 13. minucie. Samuel Chukwueze dośrodkował w szesnastkę, gdzie czekał świetnie ustawiony Gerard Moreno. 28-latek zdecydował się na uderzenie piłki głową i ten sposób pokonał bramkarza.

Wraz z upływem czasu obraz gry nie zmienił się. Żółta Łódź Podwodna wciąż dominowała i w 36. minucie podwyższyła prowadzenie na 2:0. Gospodarze zaatakowali rywala wysokim pressingiem i odzyskali piłkę, a następnie Dani Parejo podał do Moreno. Hiszpański snajper przymierzył w prawy róg bramki.

Dynamo w pierwszej połowie zaprezentowało się fatalnie. Miało problem z realizacją najprostszych elementów, czy też dłuższym utrzymaniem się przy piłce na połowie rywala. Ukraiński zespół w tej części spotkanie nie oddał nawet strzału, choćby niecelnego. Do przerwy przegrywał tylko różnicą dwóch goli.

Obustronne wyczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego

Drugie 45 minut starcia na Estadio de la Ceramica zdecydowanie rozczarowało. Jesteśmy zawiedzeni, ale rozumiemy dlaczego mecz wyglądał tak, a nie inaczej. Villarreal w momencie rozpoczęcia drugiej połowy prowadził w dwumeczu 4:0. Kwestia awansu do kolejnej rundy była już rozstrzygnięta. Dlatego ekipa Unaia Emery’ego z dużym spokojem wymieniała podania, ale nie zyskiwała terenu. Nie wykazała również zainteresowania strzeleniem kolejnego gola. To wymarzone warunki dla piłkarzy z Kijowa, którzy oddali ledwie kilka strzałów, w dodatku przeciętnej jakości. Dynamo było pogodzone z porażką. Obie drużyny wyczekiwały na gwizdek sędziego, który zakończy to spotkanie. Finalnie Villarreal zwyciężył 2:0 (4:0 w dwumeczu) i zagwarantował sobie udział w ćwierćfinale Ligi Europy.