Villarreal pobił transferowy rekord

Arnaut Danjuma
Arnaut Danjuma PressFocus

Arnaut Danjuma został w czwartek nowym zawodnikiem Villarreal CF. Jednocześnie holenderski skrzydłowy stał się najdroższym zawodnikiem w historii Żółtej Łodzi Podwodnej.

  • Arnaut Danjuma został nowym zawodnikiem Villarreal
  • 24-letni Holender przeniósł się do hiszpańskiego klubu na zasadzie definitywnego transferu z Bournemouth
  • Wykładając 23,5 miliona euro Villarreal pobił klubowy rekord transferowy

Arnaut Danjuma piłkarzem Villarreal

Klub z Estadio de Ceramica w czwartek oficjalnie poinformował o finalizacji urodzonego w 1997 roku w nigeryjskim Lagosie zawodnika. Danjuma podpisał z Villarreal umowę do 30 czerwca 2026 roku. Wcześniej hiszpański klub doszedł do porozumienia w sprawie transferu z Bournemouth, które otrzyma za swojego piłkarza 23,5 miliona euro.

Tym samym Danjuma stał się najdroższym piłkarzem w historii Villarreal. Dotychczas rekordowym transferem było sprowadzenie Paco Alcacera, za którego klub wyłożył 23 miliony euro.

24-letni Danjuma piłkarską karierę rozpoczynał na holenderskich boiskach, gdzie trenował między innymi w akademii PSV Eindhoven. W seniorskiej piłce debiutował w barwach NEC Nijmegen, z którego w 2018 roku przeniósł się do belgijskiego Club Brugge. Rok później został piłkarze Bournemouth, które wyłożyło za niego ponad 16,5 miliona euro.

W pierwszym sezonie w Anglii wystąpił w 14 spotkaniach Premier League. W sezonie 2020/21 występował na zapleczu angielskiej ekstraklasy. W 35 meczach na boiskach Championship zdobył aż 17 bramek, dokładając do tego siedem asyst. Teraz swoich sił spróbuje na Półwyspie Iberyjskim.

Komentarze