Villarreal pokonał słabą Valencię

Paco Alcacer
Paco Alcacer fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Europejskie puchary oddalają się od Valencii. Podopieczni Alberta Celadesa w niedzielne popołudnie doznali dziesiątej już porażki w tym sezonie. W wyjazdowym meczu ulegli 0:2 Villarreal, który dzięki tej wygranej awansował na piąte miejsce w tabeli.

Villarreal, który bardzo dobrze prezentował się w ostatnich spotkaniach, przystępował do niedzielnego meczu w roli faworyta. I nie zawiódł swoich kibiców.

Żółte Łodzie Podwodne od początku meczu prezentowały się lepiej od rywala i na prowadzenie wyszły już w 14. minucie. Po zagraniu Gerarda Moreno w pole karne, świetnym uderzeniem z woleja popisał się Paco Alcacer. Kilka minut później gospodarze mogli prowadzić 2:0, ale tym razem Valencię przed stratą bramki uratował w słupek.

Tuż przed przerwą Villarreal zdobył drugiego gola. Tym razem pięknym uderzeniem popisał się Gerard Moreno, który wykorzystał podanie Santiego Cazorli. Gospodarze mogli więc w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W drugiej połowie Żółte Łodzie Podwodne spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku. Valencia nie potrafiła w żaden sposób wrócić do rywalizacji. W efekcie musiała pogodzić się z kolejną porażką. Czy teraz władze klubu nie zdecydują się na pożegnanie z trenerem Albertem Celadesem?