Villarreal sprowadzi zawodnika z Championship

Etienne Capoue
Etienne Capoue PressFocus

Villarreal jest bliski sfinalizowania transferu Etienne’a Capoue z Watfordu. Francuz podpisze 2,5-letni kontrakt.

Doświadczony pomocnik przybył do Hiszpanii we wtorek, by sfinalizować dołączenie do Żółtej Łodzi Podwodnej.

Po tym, jak Vicente Iborra odniósł kontuzję w grudniowym spotkaniu LaLiga pomiędzy Villarrealem a Realem Betis (1:1), Unai Emery poszukiwał wzmocnienia drugiej linii swojego zespołu. Wybór okazał się dość nieoczywisty, bo hiszpański trener postawił na zawodnika występującego na zapleczu Premier League.

Etienne Capoue przybył do Vila-real we wtorek, by przejść rutynowe badania medyczne i liczy, że będzie mógł wystąpić w LaLiga od początku stycznia. Sam Unai Emery przyznał, że Francuz “od początku był najlepszą opcją” do zastąpienia Vicente Iborry.

Pomocnik Watfordu ma podpisać kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023. Kwota odstępnego nie jest znana, ale madrycki AS twierdzi, że waha się ona od 1,5 do 2 milionów euro. Początkowo Szerszenie oczekiwały niemal czterokrotnie wyższej kwoty.

32-letni Etienne Capoue przybywa do Villarreal ze sporym bagażem doświadczeń w angielskiej piłce, gdzie rozegrał ponad dwieście meczów, z czego 180 w Premier League. W barwach Watfordu zanotował 14 goli i 8 asyst w 181 spotkaniach. Do zespołu Szerszeni trafił z boisk Ligue 1, gdzie dobrze prezentował się w barwach Tuluzy. Unai Emery liczy, że Francuz zapewni swojej drużynie równowagę w obronie, a także zwiększy jej możliwości w wyprowadzaniu piłki ze strefy defensywnej.

Francuz dostanie szansę na debiut już 2 stycznia. Villarreal podejmie wówczas u siebie Levante i spróbuje podnieść się po bolesnej porażce z Sevillą (0:2).

Komentarze