Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Villarreal urywa punkty Królewskim

W ostatnim spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Villarreal CF przed własną publicznością zremisował z Realem Madryt. Przez stratę dwóch “oczek” ekipa ze stolicy Hiszpanii traci już siedem punktów do prowadzącej w tabeli FC Barcelony.

Królewscy do starcia z ligowym outsiderem podchodzili po wygraniu Klubowego Mistrzostwa Świata. W czwartkowy wieczór madrycka ekipa zamierzała odnieść czwarte z rzędu zwycięstwo. Z kolei team z Estadio de la Cerámica zamierzała przerwać passę meczów bez wygranej.

Od pierwszych fragmentów spotkania widowisko było bogate w emocje. Już w czwartej minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Santi Cazorla, który oddał strzał z prawej nogi z obrębu pola karnego rywali, po którym Thibaut Courtois został zmuszony do kapitulacji.

Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już w siódmej minucie do wyrównania doprowadził Karim Benzema. Francuz wykorzystał dośrodkowanie od Lucasa Vazqueza, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Z kolei w 20. minucie Los Blancos na prowadzenie wyprowadził Raphael Varane i na przerwę madrytczycy schodzili z wynikiem 2:1.

Po zmianie stron ekipa Luisa Garcii doprowadziła do remisu w 82. minucie, gdy swojego drugiego gola w spotkaniu zaliczył Hiszpan Cazorla. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i mecz zakończył się podziałem punktów. Real jednocześnie już od trzech spotkań nie potrafi wygrać z zawodnikami Żółte Łodzi Podwodnej.

Villarreal CF – Real Madryt 2:2 (1:2)

1:0 Cazorla 4′
1:1 Benzema 7′
1:2 Varane 20′
2:2 Cazorla 82′