Villarreal wysoko wygrywa z Realem Betis

Na inaugurację 7. kolejki hiszpańskiej La Liga, Villarreal wysoko 5:1 pokonał przed własną publicznością Real Betis. Dzięki tej wygranej Żółte Łodzie Podwodne awansowały na szóste miejsce w tabeli.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarzy. Świetną okazję do uzyskania prowadzenia miał między innymi Ruben Pena, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali.

Pierwsza bramka spotkania padła w 39. minucie. Po dośrodkowaniu Santiego Cazorli z rzutu rożnego, świetnym uderzeniem głową Joela Roblesa pokonał Karl Toko Ekambi. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Trzy minuty po przerwie Real Betis doprowadził do wyrównania. Po odegraniu piłki przez Borję Iglesiasa, mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego do siatki trafił Emerson.

W 67. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował dla Villarreal rzut karny za faul na Samuelu Chukwueze. Jedenastkę wykorzystał Cazorla, ponownie wyprowadzając Żółte Łodzie Podwodne na prowadzenie.

Osiem minut później Villarreal definitywnie rozstrzygnął losy rywalizacji, zdobywając trzeciego gola. Po szybkim kontrataku po raz drugi na listę strzelców wpisał się Toko Ekambi. W 87. meczu bliski zdobycia czwartego gola był jeszcze Javi Ontiveros, ale piłka po jego uderzeniu sprzed pola karnego trafiła w słupek.

W doliczonym czasie gry Villarreal dobił jednak rywali kolejnymi dwoma golami. Najpierw, po kolejnym świetnym kontrataku, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Gerard Moreno, a w piątej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 5:1 ustalił Chukwueze.

Villarreal CF – Real Betis 5:1 (1:0)

1:0 Toko Ekambi 39′
1:1 Emerson 48′
2:1 Cazorla (k.) 68′
3:1 Toko Ekambi 76′
4:1 Gerard Moreno 90+2′
5:1 Chukwueze 90+5′