Villarreal z trzema punktami

La Liga
La Liga

Trochę w cieniu piłkarskich hitów rozegrane zostało starcie na Estadio Municipal de Montilivi, gdzie Girona, w ramach 32. kolejki La Ligi, podejmowała Villarreal. Ostatecznie lepsi okazali się goście, dla których była to dopiero siódma wygrana w tym sezonie.

Czytaj dalej…

Pierwszego, i jedynego gola, w tym meczu zobaczyliśmy już w siódmej minucie gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Samul Chukwueze, który znalazłwszy się w pozycji sam na sam z bramkarzem gospodarzy bez większym problemów skierował futbolówkę do siatki. Brawa za tę akcją należą się jednak przede wszystkim Pablo Fornalsowi, który popisał się w tej sytuacji doskonałym podaniem rozbijającym defensywę Girony.

Po tym trafieniu zespół z Estadio Municipal de Montilivi rzucił się do odrabiania strat. Bliski strzelenia gola był Portu, a następnie swoją okazję miał Ptrick Roberts, ale w obu sytuacjach nie udało zdobyć bramki. W pierwszym przypadku zawiodła celność, w drugim zaś piłkarz, który skierował futbolówkę do siatki, znajdował się na pozycji spalonej.

Emocji jednak nie brakowało, a tempo meczu było wysokie także w drugiej części gry. Tu szczególnie ciekawe zaprezentowała się Carlos Bacca, który próbował swoich sił z krawędzi pola karnego. Bliski strzelenia gola był także Santiago Caseres, ale w doliczonym czasie gry zmarnował doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu i skierował futbolówkę daleko obok prawego słupka.

Dzięki zdobytym dziś trzem punktom Villarreal oddalił się od strefy spadkowej. Teraz zajmuje piętnastą pozycję i jest o jedną lokatę niżej od Girony.

Girona – Villarreal 0:1 (0:1)

0:1 Chukwueze 7′

Komentarze