Villarreal znów bez punktów

Villarreal to zespół kontrastów. W Lidze Europy idzie im znakomicie, natomiast na swoim krajowym podwórku znacznie bliżsi są spadku niż górnej lidera z Barcelony. Sobotni wieczór przyniósł im kolejny powód do zmartwień, gdyż ulegli oni Getafe w stosunku jeden do dwóch, spadając na przedostatnie miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć, że Karl Toko Ekambi zmarnował w doliczonym czasie gry rzut karny, który mógł dać gospodarzom upragnione wyrównanie.

Pierwsza cześć meczu nie mogła rozczarować kibiców zebranych na Estadio de la Ceramica. Początkowe 45. minut nie przyniosło nam co prawda żadnego gola, ale ilość sytuacji bramkowych była naprawdę duża, a obie ekipy mogło zdobyć co najmniej po kilka bramek. Futbolówka zachowywała się jednak jak zaczarowana i za każdym razem lądowała albo w rękach bramkarza albo poza boiskiem. Swoich sił próbowali tacy piłkarze jak m.in. Santi Cazorla, Ramiro Mori, Samuel Chukwueze czy Gerard Moreno.

Sytuacja zmieniła się zupełnie po ponownym gwizdku sędziego. Wynik w 52. minucie otworzył bowiem Jorge Molina. Piłkarz kopnął piłkę z niesamowitą siłą, a ta wpadła do bramki tuż przy lewym słupku. To było naprawdę świetne uderzenie.

W 75. minucie mieliśmy już jednak jeden do jednego. Niefortunnego samobója zdobył Leandro Cabrera, który przy próbie wybicia piłki po dośrodkowaniu skierował ją do własnej bramki. Fatalna interwencja, która jednak pozwoliła uwierzyć gospodarzom, że mogą wywalczyć w tym meczu korzystny rezultat.

Marzeń o remisie lub wygranej pozbawił gospodarzy jednak Angel. Zawodnik Getafe świetnie odebrał podanie i pięknym lobem pokonał bramkarza Villarreal. To było 1:2 i trzy punkty dla gości. Co ciekawe, strzelec tego gola mógł stać się jeszcze antybohaterem sobotniego starcia, gdyż to po jego faulu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę, już w doliczonym czasie gry, zmarnował jednak Karl Toko Ekambi.

Villarreal – Getafe 1:2 (1:1)

0:1 Molina 52′
1:1 Cabrera (sam.) 75′