Vincente Moreno zwolniony z Espanyolu

Vincente Moreno (z lewej)
Vincente Moreno (z lewej) Pressfocus

Utrzymanie w La Lidze nie wystarczyło Vincente Moreno na utrzymanie posady trenera Espanyolu. W piątek klub poinformował w oficjalnym komunikacie o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem. Decyzja klubu z Barcelony zaskakuje, zwłaszcza że podjęta została na dwie kolejki przed końcem sezonu.

  • Vincente Moreno pełnił funkcję trenera Espanyolu od sierpnia 2020 roku
  • Klub w rundzie wiosennej spisywał się bardzo słabo
  • Zarząd podjął decyzję o zwolnieniu trenera na 2 kolejki przed końcem sezonu

W Barcelonie trenerów zmieniają jak w Radomiu

Klub po niezłym początku sezonu zdecydowanie obniżył loty i spisywał się poniżej oczekiwań. W ostatnich pięciu meczach udało im się zdobyć tylko jeden punkt, w meczu z Osasuną. To wzbudziło poirytowanie władz klubu, które spodziewały się lepszych rezultatów, biorąc pod uwagę stosunkowo niezłą jak na warunki finansowe klubu kadrę. 

Porażka w meczu z ostatnim w tabeli Deportivo Alaves przelała czarę goryczy. Espanyol postanowił rozstać się z trenerem Vincente Moreno, o czym poinformował w oficjalnym komunikacie. Mimo wszystko decyzja władz klubu jest zaskakująca, biorąc pod uwagę osiągnięcia trenera na przestrzeni ostatnich sezonów. Najpierw w udało mu się awansować z Espanyolem do La Liga, a w kolejnym sezonie wywalczyć utrzymanie. 

Na ten moment klub nie informuje, kto obejmie stery pierwszej drużyny. Pod uwagę brani są przede wszystkim Fabio Cannavaro i Diego Martinez. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Espanyol zajmuje w lidze 13 miejsce i jest pewny utrzymania.

Czytaj też: Media: Blaugrana nie przedłuży kontraktu z Alvesem

Komentarze