Vinicius wypowiedział się o swoich relacjach z Benzemą

Vinicius i Benzema
Vinicius i Benzema PressFocus

Gdy wypłynęło nagranie zarejestrowane w przerwie drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt, a Borussią Moenchengladbach, hiszpańskie media doszukiwały się konfliktu na linii Vinicius Junior-Karim Benzema. Na wspomnianym nagraniu francuski napastnik namawiał swego rodaka, Ferlanda Mendy’ego, by ten omijał w podaniach Viniciusa.

Czytaj dalej…

W trakcie zgrupowania reprezentacji Brazylii 20-latek udzielił wywiadu, w którym zabrał głos w sprawie swoich relacji z Benzemą.
– To był hałas. Ten hałas nie jest dla mnie. Wśród profesjonalistów znamy pewne zasady, których wy, dziennikarze, nie znacie. Karim i ja nie jesteśmy jedynie kolegami z drużyny, co już znaczy wiele, ale jesteśmy profesjonalistami i wiemy, na jakim terenie musimy się poruszać. Moje stosunki z Karimem są świetne – zapewnia Brazylijczyk.

Odkąd dołączył do Realu Madryt, Vinicius elektryzował kibiców dzięki swojemu stylowi gry.

– Drybling mam we krwi. To był mój styl, odkąd byłem dzieckiem. Zawsze uwielbiałem szybki futbol i wykorzystywanie sytuacji jeden na jednego, by szukać okazji dla siebie lub kolegów – ocenia sam siebie Vinicius.

Dodał też, że zdaje sobie sprawę ze swoich braków, ale pracuje nad ich usunięciem. Jest świadomy, że nie jest niekwestionowanym członkiem wyjściowej jedenastki, ale zapewnia, że szybko się uczy od bardziej doświadczonych kolegów. Dodał też, że jedyne, co go teraz interesuje, to zdobywanie trofeów.

– W Madrycie nie ma marzeń, tylko cele. Nasze cele to wszystkie trofea. Chcę sięgnąć po każde ważne trofeum – zakończył Brazylijczyk.

Drużynę Viniciusa czeka w sobotę trudne wyjazdowe spotkanie z Villarreal. W związku z wieloma absencjami w obozie Realu Madryt, obecność Brazylijczyka na placu gry wydaje się bardzo prawdopodobna.

Komentarze