Vinicius: Zidane przemawia inaczej niż Solari

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Vinicius Junior w obecnym sezonie jest jednym z wyróżniających się zawodników Realu Madryt. Brazylijczyk w Królewskich jest niecały rok, a już mógł pracować z trzema różnymi trenerami.

Czytaj dalej…

Pierwszym z nich był Julen Lopetegui, który został bardzo szybko zwolniony. – Byłem trochę rozczarowany, bo on bardzo mi pomógł przed sezonem. Był też moim pierwszym trenerem w Europie – powiedział Vincius w rozmowie z Cadena SER.

– Trener Solari dał mi szansę gry, pozwolił, abym wykonywał swoją pracę. Mam do niego duży sentyment. On powiedział mi, że jeśli dobrze będę grał w drużynie młodzieżowej, to wtedy dostanę szansę w pierwszym zespole. Potem, kiedy trafiłem do pierwszej drużyny, dał mi szansę, którą obiecał – dodał.

– Oglądałem Zidane’a jako zawodnika na filmach wideo i był on niesamowity. Casemiro powiedział mi, że kiedy Zidane mówi, to on robi się trochę nerwowy. Jest pewna różnica w tym jak mówi Zidane w porównaniu do Solariego. On jest legendą, wygrał wszystko i jest wyjątkowy. Mi powiedział, że mam ze spokojem podchodzić do mojej kontuzji, abym wrócił silniejszy – stwierdził.

Komentarze