W Madrycie czekają na wyniki. Kapitan opuści El Clasico?

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Już za tydzień czeka nas pierwsze w tym sezonie El Clasico. Kilka dni wcześniej zespół Realu Madryt rozegra pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Czy do dyspozycji trenera Zinedine’a Zidane’a w tych spotkaniach będzie kapitan zespołu Sergio Ramos? Znak zapytania stanął przy tej kwestii po sobotnim meczu z Cadiz, który zakończył się niespodziewaną porażką Królewskich 0:1.

Ramos w meczu z beniaminkiem wystąpił od pierwszej minuty, ale w przerwie został zmieniony przez Edera Militao. Powodem była kontuzja kolana, której doznał w starciu z zawodnikiem rywali Choco Lozano, który podobnie jak Ramos dotrwał do końca pierwszej połowy, ale nie wyszedł już na boisko po przerwie.

Marca informuje, że zmiana Ramosa była bardziej zapobiegawcza, ale piłkarz przejdzie jeszcze szczegółowe badania. Jeżeli te wykażą coś niepokojącego, występ kapitana Realu Madryt w zbliżających się spotkaniach z Szachtarem Donieck i Barceloną stanie pod wielkim znakiem zapytania. Wydaje się, że francuski szkoleniowiec zespołu wolał dmuchać na zimne, ale z pewnością również niecierpliwie czeka na wyniki badań.

Długa lista kontuzjowanych w Realu

Jeżeli badania potwierdzą kontuzję Ramosa, będzie to trzeci zawodnik z formacji defesywnej, który aktualnie jest wyłączony z gry z powodu urazu. Zinedine Zidane nie ma bowiem do swojej dyspozycji Daniego Carvajala i Alvaro Odriozoli. Ponadto kontuzje cały czas leczą Eden Hazard, Martin Odegaard i Mariano Diaz.

W obecnym sezonie Sergio Ramos wystąpił od pierwszej minuty we wszystkich pięciu dotychczasowych spotkaniach Realu Madryt w La Liga. W meczach poprzedzających ten sobotni z Cadiz, przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Real Madryt już w środę rozpocznie rywalizację w nowej edycji Ligi Mistrzów. O godzinie 18:55 podejmować będzie u siebie Szachtar Donieck. El Clasico z Barceloną zaplanowane jest na sobotę na godzinę 16:00 i rozegrane zostanie w stolicy Katalonii.