Xavi oczarowany 15-letnim wychowankiem

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez Pressfocus

Od kilku sezonów szkółka FC Barcelony regularnie wydaje na świat kolejne gwiazdy, a najlepszym tego przykładem są Ansu Fati, czy Gavi. Mundo Deportivo przekazało, że jeden z zawodników młodzieżowych sekcji klubu przykuł uwagę Xaviego i został ostatnio zaproszony na trening seniorskiej drużyny.

  • Od kilku sezonów coraz większa liczna wychowanków przebija się znów do seniorskiej kadry FC Barcelony
  • W ostatnich dniach głośno zrobiło się o niezwykle utalentowanym 15-letnim wychowanku, którego rozwój uważnie śledzi Xavi
  • Mowa o Lamine Yamalu, który może w niedalekim czasie otrzymać szansę w seniorskiej kadrze

Media: Xavi zachwycony talentem i dojrzałością boiskową Yamala

Po kilku latach posuchy FC Barcelona coraz odważniej zaczyna znów stawiać na swoich wychowanków. W ubiegłym sezonie wiele minut na boisku otrzymywali Gavi i Nico Gonzalez, a po wyleczeniu kontuzji dołączył do nich również Ansu Fati. O szkółce Blaugrany znów robi się coraz głośniej, bo jej wychowankowie zaczynają znów stanowić o sile klubu.

W obecnym sezonie jednym z największych zaskoczeń jest 18-letni Alejandro Balde. Lewy obrońca w ubiegłych rozgrywkach sporadycznie otrzymywał szansę do gry. Obecnie jest pierwszym wyborem Xaviego na lewą stronę defensywy i wygryzł ze składu Jordiego Albę. Mundo Deportivo przekazało, że w ostatnich dniach Xaviego, jak i cały sztab szkoleniowy zachwycił 15-letni zawodnik Juvenilu A, czyli sekcji jeszcze niższej niż Barcelona B.

Mowa o Lamine Yamalu, który postrzegany jest za jeden z największych obecnie talentów La Masii. W klubie sądzą, że wcale nie trzeba będzie długo czekać, żeby 15-latek zadebiutował w pierwszym zespole. Sztab trenerski już zanotował jego nazwisko i śledzi go ze szczególną uwagą.

Piłkarz powinien grać w niższej sekcji, jednak z uwagi na ogromne umiejętności na co dzień trenuje i gra z zawodnikami starszymi od siebie o 3 lata. W szkółce jego talent porównują z Ansu Fatim. Jeśli Hiszpan dalej będzie się sukcesywnie rozwijał, w niedalekiej perspektywie powinien otrzymać szansę w seniorskim Barcelony.

Czytaj też: Hiszpańskie media uspokajają. Uraz stopera niegroźny

Komentarze