Watzke: Sancho musi być jak Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Alexander Vilf / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Jadon Sancho spisuje się w tym sezonie fenomenalnie. Anglik swoimi występami bardzo szybko skupił na sobie uwagę całego piłkarskiego świata. Hans-Joachim Watzke, dyrektor generalny Borussii Dortmund stwierdził, że ten piłkarz może zrobić karierę na miarę Cristiano Ronaldo.

Czytaj dalej…

– Jadon Sancho jest niezwykły. Jak na swój wiek to piłkarski fenomen na skalę światową. On już teraz robi różnicę na boisku – powiedział Hans-Joachim Watzke.

– Musimy uważać jednak, aby nie zrobić wokół niego zbyt wiele szumu. Chłopak ma 19 lat, więc naszym obowiązkiem jest, aby zadbać o jego normalny i zrównoważony rozwój – dodał.

– Cristiano Ronaldo był najlepszym graczem na świecie przez tyle lat, gdyż potrafił skupić się na pracy. To piłkarz, który zawsze daje z siebie wszystko. Nie rozprasza się, ale skupia na jednym celu. Jeśli Jadon udowodni, że też jest tak dojrzałym zawodnikiem, to wróżę mu podobną karierę – podsumował Watzke.

Jadon Sancho wystąpił w tym sezonie w 36 spotkaniach, w których zanotował 9 goli i 18 asysty. W tym momencie jest wyceniany już na 80 milionów euro.

Komentarze