Ważne przełamanie Eibar. Jest szansa na utrzymanie

Kike
Kike Pressfocus

Rywalizacja Eibar z Deportivo Alaves rozpoczęła zmagania 34. kolejki La Liga. Rusznikarze przystępowali do tego spotkania z ostatniej pozycji w tabeli. Pomimo to już od pierwszych minut prezentowali lepszą grę i zasłużenie odnieśli cenne zwycięstwo 3:0 (1:0). Jest to arcyważny komplet punktów gospodarzy, dzięki któremu wrócili do walki o utrzymanie.

Różnica klas w pierwszej połowie

Piłkarze Eibar wyszli na murawę bardzo zmotywowani, aby jak najszybciej strzelić gola. Udało się im to już po trzech minutach, kiedy Kike na wślizgu z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Od tej pory Rusznikarze przejęli inicjatywę i z każdą kolejną akcją nabierali coraz większej pewności siebie. Do przerwy były jeszcze momenty, po których futbolówka powinna wpaść do bramki, jednak przez słabą skuteczność wynik nie uległ już zmianie.

Eibar wykorzystało błędy przeciwnika

Deportivo Alaves nic specjalnego nie zaprezentowało przed przerwą. Natomiast w drugiej połowie goście wzięli się do odrabiania strat. W gonitwie za korzystnym rezultatem pozostawiali sporo wolnych stref na boisku, co sprytnie wykorzystało Eibar.

Najpierw w 50. minucie Kike ustrzelił dublet, tym razem trafiając nie do obrony pod samą poprzeczkę. Z kolei parę chwil później doświadczony napastnik ustalił ostateczny rezultat. 31-latek początkowo zwiódł kilku rywali, wyszedł sam na sam i uderzył po prawym górnym rogu.

Eibar, dzięki zwycięstwu wraca do wyścigu o utrzymanie, a przy okazji została przerwana fatalna seria porażek.