Ważne wygrane Sevilli i Villarreal

Sevilla w świetnym stylu przerwała fatalną passę. W niedzielnym meczu 27. kolejki efektownie 5:2 pokonała u siebie Real Sociedad. W innym spotkaniu trzy punkty na swoje konto zapisał Villarreal, który dzięki zabójczej końcówce pokonał na wyjeździe Levante.

Sevilla przystępowała do meczu z nadzieją na przełamanie, po tym jak zdobyła zaledwie jeden punkt w pięciu ostatnich kolejkach. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Na listę strzelców wpisywali się Sarabia i Oyarzabal.

Druga połowa do prawdziwy popis Ben Yeddera, który w ciągu kilkunastu minut ustrzelił hattricka. Piąta bramka dla Sevilli padła po samobójczym trafieniu Oyarzabal, który kilka minut później jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Sevilli 2:0.

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniosły w niedzielę Żółte Łodzie Podwodne, które na wyjeździe pokonały 2:0 Levante. Goście obie bramki zdobyli w doliczonym czasie gry. Dzięki tej wygranej Villarreal opuścił strefę spadkową.

Sevilla FC – Real Sociedad 5:2 (1:1)
1:0 Sarabia 25′
1:1 Oyarzabal 28′
2:1 Ben Yedder 48′
3:1 Ben Yedder 58′
4:1 Ben Yedder 61′
5:1 Oyarzabal (sam.) 69′
5:2 Oyarzabal (k.) 77′