Ważny powrót do Realu Madryt potwierdzony

Zawodnicy Realu Madryt
Zawodnicy Realu Madryt PressFocus

Real Madryt poinformował, że do klubu powróci Antonio Pintus. Włoch został szefem przygotowania fizycznego. Wcześniej pracował w klubie w latach 2016-2019.

  • Antonio Pintus po dwóch latach powraca do Realu Madryt
  • Będzie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników pierwszej drużyny
  • Włoch uznawany jest za jednego z twórców sukcesów klubu w latach 2016-2019

Antonio Pintus powrócił do Realu Madryt

Real Madryt ogłasza włączenie Antonio Pintusa jako szefa pierwszej drużyny do spraw przygotowania fizycznego oraz menedżera metodologii przygotowania fizycznego dla wszystkich drużyn piłkarskich w klubie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Królewskich.

Tym samym potwierdziły się doniesienia, wedle których Włoch miał powrócić do klubu z Madrytu. Antonio Pintus to uznany ekspert w swojej dziedzinie. Ostatnie dwa sezony spędził w Interze Mediolan, gdzie pomógł klubowi w zdobyciu pierwszego od jedenastu lat mistrzostwa kraju.

58-latek pracował już w Realu Madryt w latach 2016-2019. W tym okresie Królewscy sięgnęli po dwa puchary Ligi Mistrzów, a w sezonie 2016/2017 do europejskiego triumfu dołożyli także mistrzostwo Hiszpanii. Kibice Los Blancos wspominają ten czas bardzo pozytywnie. Wówczas drużyna z Madrytu brylowała pod względem przygotowania fizycznego. Stanowi to wyraźny rozdźwięk w porównaniu z ponad 50 kontuzjami, których doznali zawodnicy Realu Madryt w kampanii 2020/2021.

Antonio Pintus nie miał jeszcze okazji do współpracy z Carlo Ancelottim. Wcześniej szkoleniowiec opuścił Santiago Bernabeu w 2015 roku. Ekspert od przygotowania fizycznego dołączył do sztabu klubu rok później.

Przeczytaj również: Syn legendy Barcelony został doradcą klubu.

Komentarze