Waży się przyszłość Lucasa Vazqueza. Odrzucił ofertę odwiecznego rywala

Lucas Vazquez
Lucas Vazquez PressFocus

Lucas Vazquez w tym sezonie już nie wystąpi w barwach Realu Madryt. Czy będzie miał okazję założyć koszulkę Królewskich w przyszłym sezonie? Tego na razie nie wiadomo. Przyszłość doświadczonego Hiszpana stoi pod znakiem zapytania, bowiem jego obecna umowa wygasa z końcem czerwca. Jak informują hiszpańskie media, zainteresowany jego pozyskaniem był lokalny rywal Realu – Atletico.

Lucas Vazuqez nie chce do Atletico

Los Rojiblancos chcieli wykorzystać sytuację i sięgnąć po uniwersalnego zawodnika Realu Madryt. Klub z Wanda Metropolitano nawiązał nawet w tej sprawie kontakt, ale jego zabiegi zostały od razu odrzucone przez samego piłkarza. Lucas Vazquez z uwagi na swoje przywiązanie do Realu nie jest zainteresowany przenosinami do lokalnego rywala.

Obecna umowa Lucasa Vazqueza z Królewskimi obowiązuje tylko do 30 czerwca. Klub z Santiago Bernabeu chętnie zatrzymałby go na dłużej, ale na razie obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. W ubiegłym tygodniu piłkarz miał otrzymać ze strony klubu kolejną propozycję i w Madrycie panuje przekonanie, że warunki nowej umowy zostaną uzgodnione.

Vazquez był w obecnym sezonie ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Zinedine’a Zidane’a. 29-latek biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki wystąpił w 34 spotkaniach, zdobywając dwa gole i dokładając do tego osiem asyst. Obecnie jest jednak wyłączony z gry z powodu poważnej kontuzji, która nie pozwoli mu już wrócić na murawę w obecnym sezonie.

Komentarze