Weteran nie odpuszcza. Modrić na dłużej w Realu Madryt!

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Luka Modrić przedłużył swój kontrakt z Realem Madryt o kolejny rok. Chorwat pozostanie w stolicy Hiszpanii do zakończenia kolejnego sezonu.

  • Luce Modriciowi za miesiąc wygasał kontrakt wiążący go z Królewskimi
  • We wtorek klub poinformował, że Chorwat pozostanie w Madrycie na kolejny sezon
  • 35-latek był w zakończonych rozgrywkach jedną z gwiazd zespołu

Luka Modrić spędzi w Realu Madryt dekadę

Sytuacja kontraktowa wielu filarów Realu Madryt pozostaje niejasna. Kończą się kontrakty Sergio Ramosa i Lucasa Vazqueza, a z zamiarem odejścia nosi się Raphael Varane. We wtorek choć jeden problem kibiców Królewskich został usunięty. Klub poinformował, że przedłużył kontrakt z Luką Modriciem.

“Luka Modrić podpisał przedłużenie kontraktu z Realem Madryt w towarzystwie prezydenta Florentino Pereza. Chorwacki pomocnik pozostanie związany z naszym klubem do 30 czerwca 2022 roku. Po podpisaniu umowy otrzymał koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 2022” – możemy przeczytać w lakonicznym oświadczeniu Królewskich.

Taki ruch ze strony madryckiego klubu nie może dziwić. Luka Modrić, mimo 35 lat na karku, był w tym sezonie jednym z filarów drużyny, która do ostatniej kolejki walczyła o mistrzostwo Hiszpanii, a z Ligą Mistrzów pożegnała się dopiero w półfinale. Mimo, że większość zawodników Realu miała wielkie problemy ze zdrowiem, Modrić rozegrał 48 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich sześć bramek i tyle samo asyst.

Przedłużenie kontraktu oznacza, że 35-latek pozostanie w stolicy Hiszpanii przez dekadę. W 2012 roku pomocnik zmienił Tottenham na Real Madryt za 35 milionów euro. Przez tyle lat zdołał sięgnąć, między innymi, po cztery Ligi Mistrzów, dwa mistrzostwa Hiszpanii i Złotą Piłkę.

Przeczytaj również: ¡Que partidazo! #25.

Komentarze