Niezadowolenie weteranów Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Początek drugiego etapu Carlo Ancelottiego w Realu Madryt należy ocenić pozytywnie. Mimo tego Włoch musi już mierzyć się z pierwszymi konfliktami. Ze swojej pozycji w zespole nie są bowiem zadowoleni gracze doświadczeni i zasłużeni dla klubu: Marcelo, Isco oraz Marco Asensio.

  • Real Madryt świetnie rozpoczął sezon, a po pięciu kolejkach La Ligi zajmuje fotel lidera
  • W zespole panuje świetna atmosfera, której nie podziela trzech zawodników, mających w przeszłości wielki wpływ na wyniki zespołu
  • Marcelo, Isco i Marco Asensio nie są zadowoleni ze swojej pozycji w drużynie, a włoski trener musi znaleźć sposób na załagodzenie konfliktu

Pierwsze konflikty w Realu Madryt Ancelottiego

Carlo Ancelotti został zatrudniony nie tylko przez swoje umiejętności, ale i zdolność do łagodzenia konfliktów w grupie. Przez dwie dekady kariery trenerskiej dał się poznać jako dobry psycholog, mający świetny kontakt ze swoimi zawodnikami.

Teraz czeka go kolejne wyzwanie. Real Madryt świetnie rozpoczął sezon. Po pięciu kolejkach zajmuje fotel lidera, wygrał też swoje pierwsze starcie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec kombinuje z taktyką, usiłując znaleźć odpowiednie środowisko dla duetu Vinicius – Karim Benzema, a także przydzielił rolę kreatora Edenowi Hazardowi. Trzech zawodników nie jest jednak zadowolonych ze swojej pozycji w drużynie.

Najtrudniejsza jest sytuacja Marco Asensio. Klub chciałby, by Hiszpan występował częściej. Jego relatywnie młody wiek i wartość transferowa opiewana na 35 milionów sprawia, że jego regularna gra jest istotna. 25-latek wyraźnie przegrał jednak walkę o grę na skrzydłach, a na pozycji “dziesiątki”, Ancelotti wyżej ceni Hazarda. W efekcie Asensio rozegrał póki co zaledwie 68 minut.

Dwaj inni piłkarze to weterani, którzy jednak nie grali już regularnie za czasów Zinedine’a Zidane’a. Mowa tu o Marcelo oraz Isco.

Hiszpański pomocnik na początku sezonu otrzymał od Ancelottiego kilka szans, ale w ostatnich trzech spotkaniach rozegrał zaledwie dwanaście minut. 29-latka z gry wyłączyła dobra dyspozycja Fede Valverde oraz mocne wejście do zespołu Eduardo Camavingi. Isco w czerwcu kończy swój kontrakt z Królewskimi, więc jeżeli ci chcą jeszcze na nim zarobić, muszą poszukać chętnego nabywcy już zimą.

Marcelo również ma umowę zaledwie do czerwca. Brazylijczyk całkowicie wypadł już z rotacji Ancelottiego. Na lewej stronie defensywy Włoch woli stawiać na Miguela Gutierreza, a nawet na Nacho, czyli nominalnego środkowego obrońcę. Pamiętajmy, że od początku sezonu kontuzjowany jest podstawowy lewy obrońca z zeszłego sezonu, Ferland Mendy. Marcelo otrzymał kilka minut w starciu z Celtą, po którym był wyraźnie wściekły. On również prawdopodobnie opuści klub latem, ale nie wiadomo, czy spośród najsilniejszych lig znajdzie się ktoś chętny na 33-latka.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze