Marco Asensio rozchwytywany. Sześć klubów zainteresowanych

Marco Asensio
Marco Asensio fot. PressFocus

W kwestii przyszłości Marco Asensio pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Skrzydłowym Realu Madryt, którego kontrakt wygasa po sezonie, interesuje się aż sześć klubów.

  • Wszystko wskazuje na to, że Marco Asensio nie przedłuży wygasającego po sezonie kontraktu
  • W trakcie przyszłorocznego lata skrzydłowy opuści Real Madryt i zostanie wolnym zawodnikiem
  • Zainteresowanie jego usługami wykazują FC Barcelona, Milan, Juventus, Arsenal, Liverpool oraz Tottenham

Asensio przebiera w ofertach

Marco Asensio ma przed sobą bardzo ważną decyzję w kontekście dalszej kariery. Jego dni w Madrycie są policzone, bowiem trener Carlo Ancelotti nie zamierza korzystać z jego usług. W obecnym sezonie zagrał w pięciu spotkaniach, przebywając na boisku łącznie przez 63 minuty. Skrzydłowy nie jest zadowolony ze swojej pozycji w Realu i nie ma większych szans na jej poprawę.

Kontrakt Asensio wygasa 30 czerwca 2023 roku i nie zostanie przedłużony. Jeszcze do niedawna piłkarz był skłonny kontynuować swoją współpracę z Królewskimi, jednak w tej sprawie nie są prowadzone żadne rozmowy. Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym roku zwiąże się z nowym pracodawcą. Ma w czym wybierać, bowiem zainteresowanie reprezentantem Hiszpanii jest ogromne.

Najkonkretniejszy w tej kwestii jest Juventus, który od dawna szuka okazji do pozyskania jakościowych graczy na wolnych kontraktach. Minionego lata w ten sposób do Turynu trafili Paul Pogba oraz Angel Di Maria, a Asensio miałby zostać kolejnym udanym łowem. “Stara Dama” musi zmierzyć się jednak z poważną konkurencją, gdyż 26-latka w swoich szeregach widzą także Milan oraz FC Barcelona.

Nie można wykluczać, że w przyszłym roku Asensio wyląduje na Wyspach Brytyjskich. Skrzydłowym Realu Madryt interesują się Liverpool, Tottenham, a także Arsenal.

Zobacz również: “Eden przez długi czas grał bardzo mało, a to ma swoje konsekwencje”

Komentarze