Cztery kluby zainteresowane wychowankiem Barcy

Nico Gonzalez (na środku)
Nico Gonzalez (na środku) Pressfocus

Nico Gonalez ma za sobą bardzo udany sezon w barwach seniorskiej drużyny FC Barcelony. Wychowanek został włączony do pierwszego składu Blaugrany razem z Gavim i szybko zaczął spłacać okazane mu zaufanie. Jak informuje Mundo Deportivo, pomocnikiem Barcy interesuje się wiele klubów.

  • Nico Gonzalez ma za sobą bardzo udany sezon w barwach FC Barcelony
  • Pomocnikiem interesuje się wiele klubów, choć on sam chciałby zostać w Barcy
  • Hiszpan może zostać sprzedany z uwagi na problemy finansowe Blaugrany

Nico ofiarą problemów finansowych Barcy?

W rundzie wiosennej Nico Gonzalez nie mógł liczyć na tak regularne występy jak na początku sezonu, jednak finalnie w swoim pierwszym sezonie w seniorskiej kadrze FC Barcelony rozegrał łącznie 36 meczów. Pomocnik dał się poznać jako silny i nieustępliwy gracz, który aktywnie wspiera zespół w rozegraniu. 

Wobec kłopotów finansowych Blaugrany niewykluczone, że zarząd zdecyduje się sprzedać Nico w trakcie letniego okienka transferowego. Pomocnik ma pełne zaufanie Xaviego, jednak priorytetem dla klubo jest pozyskanie środków finansowych na realizację ambitnych celów transferowych. Według Mundo Deportivo, zainteresowane 20-latkiem są: Real Sociedad, Valencia i Real Betis.

Wobec przybycia latem Francka Kessiego, Nico może mieć problem z walką o wyjściowy skład. Dobrym rozwiązaniem zarówno dla klubu jak i zawodnika wydaje się wypożyczenie do jednego z wymienionych wyżej klubów. Według dziennika Sport, Hiszpan może latem trafić do Wolverhamptonu. Barça chciałaby sprowadzić z tego klubu Rubena Nevesa i niewykluczone, że Hiszpan zostałby włączony do operacji transferu Portugalczyka.

Przeczytaj też: Cavani rozchwytywany przez hiszpańskie kluby

Komentarze