Wielki comeback Celty!

Gracze Celty wygrali u siebie z Villarrealem 3:2, chociaż przegrywali już 0:2. Dzięki tej wiktorii gospodarze zbliżyli się na jedno oczko w ligowej tabeli do swoich rywali.

Goście wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu już w jedenastej minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Ekambi.

Na drugiego gola w tym meczu czekaliśmy tylko cztery kolejne minuty. Tym razem bramkarz gospodarzy został pokonany przez Alfonso.

W 35. minucie mogło być już 3:0 dla gości. Swojego gola próbował zdobyć Chukwueze, lecz tym razem dobrze w bramce gospodarzy spisał się Blanco.

Pięć minut po zmianie stron gospodarze zmniejszyli straty. Bramkę zdobył bowiem Aspas i końcowy wynik tego spotkania cały czas był sprawą otwartą.

Kilkadziesiąt sekund później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Ekambi, ale dobrze obronił golkiper Celty.

W 71. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Asenjo został pokonany przez Gomeza.

Gospodarze przechylili szalę wiktorii na swoją korzyść w 86. minucie. Z karnego nie pomylił się Aspas i Celta cały czas jest w grze o zachowanie ligowego bytu.

Celta – Villarreal 3:2 (0:2)

0:1 Ekambi 11′
0:2 Alfonso 15′