Wielkie osłabienie Barcelony. Messi nie zagra z Realem Sociedad

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Lionel Messi nie zagra w półfinale Superpucharu Hiszpanii przeciwko Realowi Sociedad. Argentyńczyk odczuwa dyskomfort w udzie.

33-latek nie wziął udziału w środowej sesji treningowej Barcelony, przez co od razu ogłoszono alarm. Uraz Messiego wydaje się jednak niegroźny, a choć kapitan Blaugrany nie zagra w środę, to liczy na występ w niedzielnym finale przeciwko Realowi Madryt bądź Athletikowi Bilbao.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Niedawne zwycięstwo Barcelony nad Granadą (4:0) było jednym z najlepszych występów w tym sezonie. Zarówno w wykonaniu zespołu, jak i samego Leo Messiego. Argentyńczyk zdobył dwa gole, w tym jeden bezpośrednio z rzutu wolnego. Ostatecznie jednak napastnik został zmieniony, bo zaczął odczuwać dyskomfort tylnej części uda. Początkowo próbował rozbiegać uraz, ale Ronald Koeman postanowił się nie ryzykować i wprowadził za swojego kapitana Martina Braithwaite’a.

Wydawało się, że rzeczywiście kontuzja nie była poważna. Messi dostał powołanie na półfinałowe starcie z Realem Sociedad, ale w trakcie wtorkowego treningu ponownie poczuł dyskomfort. Przez niego zrezygnował ze środowej sesji z zespołem.

Utrata kapitana to wielka strata dla Barcelony. W dwóch ostatnich spotkaniach Messi zdobył cztery gole i wspiął się na szczyt tabeli strzelców LaLiga. Już o godzinie 21.00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Blaugraną i Realem Sociedad. Zobaczymy, jak zespół zaprezentuje się w obliczu absencji swego najlepszego zawodnika.

Komentarze

Na temat “Wielkie osłabienie Barcelony. Messi nie zagra z Realem Sociedad

Niestety nikt nie jest ze stali. Messi już trochę zdrowia na boisku zostawił. Tak więc prawdopodobnie kontuzje będą mu się coraz częściej przytrafiać.
Barca musi mocno główkować by choć w jakimś stopniu zastąpić takie kocura.