Wielkie poświęcenie Araujo w El Clasico

Gerard Pique i Ronald Araujo
Gerard Pique i Ronald Araujo Pressfocus

Ronald Araujo dopiero od półtora roku cieszy się występami w pierwszej drużynie FC Barcelony. Urugwajczyk jest jednak gotów umrzeć za klub, co potwierdził w ostatnim El Clasico. Stoper rozegrał w tym meczu łącznie 130 minut, pomimo operacji, która odbyła się pięć dni przed starciem z Realem Madryt (2:3).

  • Ronald Araujo rozegrał 130 minut El Clasico, gdy pięć dni wcześniej przeszedł operację dłoni
  • Piłkarz poświęcił się dla dobra FC Barcelony, choć opuchlizna jeszcze nie zeszła, a szwy nie zostały wyciągnięte
  • Była to decyzja Urugwajczyka, który ze wszystkich sił próbował pomóc drużynie awansować do finału Superpucharu Hiszpanii

Ronald Araujo zaimponował swoją postawą

Ronald Araujo grał przez 130 minut w poprzednim El Clasico w ramach półfinału Superpucharu Hiszpanii. Stoper jest w FC Barcelonie od 2018 r. Przez dwa lata ogrywał się w rezerwach, aby później trafić do zespołu prowadzonego jeszcze przez Ronalda Koemana.

Niemniej od startu tegorocznego sezonu odznacza się imponującą postawą w defensywie. Do tego zdobył też dwa gole w La Liga i śmiało może patrzeć w przyszłość pod dowództwem Xaviego. 21-latek wszedł na jeszcze wyższy poziom właśnie, dzięki współpracy z Hiszpanem.

Co ciekawe, ostatnio przeszedł zabieg w prawej dłoni. Piłkarzowi wszczepiono usztywniające szyny, które mają przyśpieszyć zrastanie się połamanych kości. Operacja miała miejsce pięć dni przed meczem z Realem, a pomimo to Araujo wybiegł na murawę i próbował pomóc swojej drużynie awansować do finału.

Trzeba przyznać, że takiego klasyku, co w środę (12 stycznia), dawno już nie było. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne była dogrywka, w której gol Valverde zapewnił awans Królewskim (3:2).

Ostateczna rywalizacja o trofeum wystartuje w niedzielę wieczorem. Z kolei przed nami jeszcze jeden pojedynek półfinałowy. Lada moment Atletico Madryt zagra z Athletic Bilbao.

Czytaj więcej: Sarabia może niebawem wrócić do La Liga

Komentarze