Barca pracuje nad transferami wypożyczonych piłkarzy

Rey Manaj (z prawej)
Rey Manaj (z prawej) Pressfocus

Wraz z początkiem lipca do Barcelony wrócą wypożyczeni piłkarze. Dla większości z nich nie ma miejsca w kadrze, dlatego klub postara się o sprzedanie ich. Najpilniejsze wydaje się rozwiązanie sytuacji Clementa Lengleta, Francisco Trincao i Miralema Pjanicia.

  • W lipcu do klubu powróci z wypożyczeń kilku zawodników
  • Większość z nich nie figuruje w planach sztabu szkoleniowego na przyszły sezon
  • FC Barcelona stara się o znalezienie nowych zespołów m.in. dla Pjanicia, Trincao i Manaja

Kadra Barcy na ten moment jest przeładowana

We współczesnym futbolu wypożyczenie oznacza najczęściej koniec piłkarza w danym klubie. Rzadko zdarza się, by piłkarz powrócił potem do zespołu i stawał się jego ważnym ogniwem. W FC Barcelonie takie sytuacje przytrafiają się jeszcze rzadziej. Nie inaczej jest z większością zawodników, którzy wraz z 1 lipca powrócą z wypożyczeń. W tej grupie znajdują się Francisco Trincao, Inaki Penia, Miralem Pjanic, Alex Collado i Rey Manaj. Poza Collado żaden z nich nie znajduje się w planach Xaviego.

Największym problemem jest pensja Miralema Pjanicia, który po jednym sezonie został odesłany na wypożyczenie do Besiktasu. Wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Olymypique Marsylii, ale okazało się, że to zwykłe plotki. Według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport, potencjalnych pracodawców odrzuca wysoka gaża zawodnika. Ze względu na to, Barca nie ma aktualnie chętnych na jego zakup, a nawet wypożyczenie. Podobnie w przypadku Reya Manaja, którego nie zdecydowała się wykupić Spezia. Albańczyk prawdopodobnie rozpocznie presezon pod okiem Xaviego, po którym zostanie podjęta decyzja odnośnie jego przyszłości. 

Blaugrana jest obecnie w trakcie negocjacji odnośnie wypożyczenie Francisco Trincao do Sportingu. Wicemistrzowie Hiszpanii nalegają jednak, żeby w umowie znalazł się zapis o obowiązku wykupu po sezonie za 20 milionów euro. Portugalczycy zdaniem dziennika Sport są gotowi do zaakceptować, jeśli wypożyczenie będzie dwuletnie.

W trakcie sezonu zapowiadano, że w rozgrywkach 2022/23 bramkarzem numer 2. w Barcy będzie Inaki Penia. Sytuacja ta może się zmienić, ponieważ z klubu nie zamierza odchodzić latem Neto. Dumie Katalonii może być ciężko namówić go do transferu, wobec czego Penia prawdopodobnie uda się na kolejne wypożyczenie by móc się ogrywać.

Zobacz też: Rezerwowi Barcy nie chcą odchodzić latem

Komentarze