William Carvalho zdecydowany na zmianę drużyny

William Carvalho (z lewej)
William Carvalho (z lewej) Pressfocus

Według mediów zbliża się koniec przygody Williama Carvalho z Realem Betis. Fabrizio Romano przekazał, że Portugalczyk latem prawdopodobnie opuści klub. Pomocnikiem interesuje się beniaminek Serie A – Monza, a także Olympique Lyon.

  • William Carvalho gra w Realu Betis od 2018 roku
  • Portugalczyk chciałby zmienić otoczenie i naciska na transfer
  • Pomocnikiem interesuje się Monza, a może on również trafić w ramach wymiany do Olympique Lyon

Portugalczyk gotowy na kolejne wyzwanie

W ubiegłym sezonie William Carvalho rozegrał aż 49 meczów i wciąż był jedną z istotniejszych postaci w barwach Realu Betis. Portugalczykowi udało się nawet sięgnąć z drużyną po puchar Króla, który był jego pierwszym trofeum w barwach hiszpańskiej drużyny. Klub chce powoli odmładzać swoją kadrę i jedną z ofiar tego procesu może zostać 30-latek. 

Fabrizio Romano poinformował w czwartek, że pomocnikiem Betisu interesuje się Monza, która po wywalczeniu pierwszego w historii awansu do Serie A planuje pozostać w niej na dłużej. Klub Silvio Berlusconiego dysponuje dużym budżetem i stać go na złożenie drużynie z Sevilli atrakcyjnej oferty za pomocnika. Włoski zespół jak na razie nie złożył jeszcze oficjalnej oferty. 

Carvalho może zostać również włączony w transakcję wymiany piłkarzy z Olympique Lyon. Do Realu Betis miałby trafić Houssem Aouar, a w drugą stronę przeszedłby Portugalczyk. Według hiszpańskich mediów 30-latek nie wyobraża sobie już dalszej gry na Estadio Benito Villamarin i będzie dążył do tego, żeby latem zmienić pracodawcę.

Czytaj u nas: Joaquin nadal w Betisie. Weteran szykuje się na nowy sezon

Komentarze