Williams zmienia kadrę. “Chcę odnaleźć swoje pochodzenie”

Inaki Williams
Inaki Williams PressFocus

Inaki Williams, który ma na swoim koncie debiut w kadrze Hiszpanii, podjął decyzję o zmianie reprezentacji i grze dla kraju swoich rodziców – Ghany. 

  • Inaki Williams podjął decyzję o występach w reprezentacji Ghany
  • Napastnik Athletic Bilbao ma na swoim koncie jeden występ w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii
  • Williams całą dotychczasową karierę spędził w Hiszpanii

Williams zagra dla Ghany

28-letni Williams urodził się w Bilbao w rodzinie Ghańczyków i całą dotychczasową karierę spędził na hiszpańskich boiskach. Napastnik w przeszłości regularnie występował w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii. Na swoim koncie ma również jeden występ w seniorskiej kadrze. Miało to miejsce w towarzyskim meczu z Bośnią i Hercegowiną w 2016 roku.

“Każdy krok, który robimy do przodu, ma swoje znaczenie. Dziedzictwo. Moi rodzice wychowali mnie z wartościami opartymi na pokorze, szacunku i miłości. Dlatego czuję, że nadszedł moment, aby odnalazł swoje pochodzenie w sobie razem z Afryką i Ghaną, która tak wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny” – napisał Williams na swoim instagramowym koncie. 

Wiliams nie jest jedynym zawodnikiem, który w ostatnim czasie zdecydował się reprezentować Ghanę. Podobnie zdecydował obrońca Brighton & Hove Albion Tariq Lamptey, który ma za sobą występy w angielskiej młodzieżówce.

Przepisy FIFA pozwalają obecnie na zmianę reprezentacji zawodnikom, jeśli nie rozegrali więcej niż trzech spotkań dla danego kraju przed ukończeniem 21. roku życia i nie wystąpili w Mistrzostwach Świata lub mistrzostwach kontynentu.

Williams w trakcie swojej dotychczasowej kariery rozegrał na boiskach La Liga 272 spotkania, zdobywając w nich 54 bramki i dokładając do tego 39 asyst. Wszystkie w barwach Athletic Bilbao.

Zobacz także: Zmiana władzy w Bilbao szansą na interesujący powrót

Komentarze