Hiszpanie stłamsili mistrzów Europy; dublet Ferrana, świetny debiut Gaviego!

Ferran Torres
Ferran Torres PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Włochów (2:1) na San Siro w półfinale Ligi Narodów. Dublet ustrzelił Ferran Torres, a przy obu bramkach asystował Mikel Oyarzabal.

Hiszpanie zaskoczyli mistrzów Europy

Od początku spotkania to reprezentacja Hiszpanii nadawała mu rytm. Podopieczni Luisa Enrique długo rozgrywali piłkę, a już ich pierwsza groźna okazja przyniosła bramkę. W siedemnastej minucie po kontrze piłka trafiła na lewe skrzydło do Mikela Oyarzabala. Do kapitana Realu Sociedad nie doskoczył Leonardo Bonucci, a ten dośrodkował idealnie na Ferrana Torresa. Napastnik Manchesteru City wkleił się pomiędzy Alessandro Bastoniego i Emersona, i pokonał Gianluigiego Donnarummę. Hiszpanie poszli za ciosem. Po minucie od bramki Marcos Alonso huknął z bliska, ale golkiper Milanu zdołał zbić futbolówkę na słupek. Włosi przed przerwą odpowiedzieli tylko raz. W 35. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Lorenzo Insigne, ale fatalnie skiksował. Przed przerwą załamał się plan Roberto Manciniego. Najpierw Leonardo Bonucci uderzył łokciem w twarz Sergio Busquetsa, za co arbiter pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. A po chwili Hiszpanie dorzucili drugą bramkę. Po świetnej klepce Oyarzabal ponownie odnalazł Torresa, a ten główką podwoił prowadzenie swojej drużyny i strzelając już dwunastą. bramkę w 21 występie w narodowych barwach.

Po zmianie stron podopieczni Enrique zdjęli nogę z gazu. Skupili się na swobodnym rozgrywaniu piłki, za co zostali raz skarceni. Po głupiej stracie Yeremiego Pino na bramkę popędzili Federico Chiesa i Lorenzo Pellegrini. Ten ostatni z bliska zdobył gola kontaktowego. Tu trzeba wspomnieć o Gavim, który w przeciwieństwie do Pino, zaliczył idealny debiut w kadrze narodowej. 17-latek wybiegł w pierwszym składzie i był jedną z gwiazd reprezentacji Hiszpanii, nadając tempo grze.

La Roja wzięła mały odwet za przegrany półfinał Euro 2020 i w niedzielę zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Belgii z Francją. Włosi zaś przegrali po raz pierwszy od września 2018 roku. Wówczas pokonali ich Portugalczycy.