Włoski napastnik na ratunek Valencii

Patrick Cutrone
Patrick Cutrone Pressfocus

Młody talent z Mediolanu, Patrick Cutrone na razie nie wraca do Włoch. 23-latka na przestrzeni ostatnich sezonów nękały kontuzje. Po przygodzie w Milanie miał zamiar podbić Premier League. Tym razem spróbuje swoich sił w La Liga.

Koniec sagi transferowej

Pod koniec zimowego okienka transferowego 23-latka łączono z wieloma włoskimi klubami. Tymczasem w piątek wieczorem do mediów wyciekła informacja, jako że Crutone w sobotę rano ma wylecieć do Valencii, gdzie podpisze półroczny kontrakt na zasadzie wypożyczenia bez opcji wykupu.

Wychowanek Rossonerich

Dorastał w Mediolanie i zdążył rozegrać dwa świetne sezony w koszulce Milanu, zanim w 2019 roku przeniósł się do Wolverhampton. Jednak na Wyspach nie miał łatwego życia, z powodu częstych kontuzji mięśniowych. Ekipa z Premier League dała mu szansę na odbudowę formy w Fiorentinie, gdzie nie prezentował niczego szczególnego. Na początku stycznia wrócił z rocznego wypożyczenia na Wyspy. Łącznie dla drużyny z Florencji rozegrał 30 spotkań, w których strzelił pięć bramek.

Poszuka formy w słonecznej Valencii

Przyszłość Patricka Cutrone wciąż jest daleka od Włoch. Po zakończeniu przygody w Fiorentinie i powrocie do Wolverhampton, 23-latek musi znowu pakować walizki. Zawodnik zostanie wypożyczony do hiszpańskiego klubu najprawdopodobniej na pół roku. Obie strony określą ostateczne szczegóły operacji w ciągu najbliższych kilku godzin. Transfer możliwy będzie dzięki nowym przepisom FIFA, które pozwalają na rejestrację zawodnika w trzech różnych klubach w tym samym sezonie. Cutrone spróbuje pójść śladami Simone Zazy, kolejnego włoskiego napastnika, który w koszulce Valencii potrafił zapewnić sobie silną pozycję w La Liga.

Nietoperze grają poniżej oczekiwań

Po cięciach budżetowych spowodowanych pandemią koranowirusa, władze klubu postanowiły pozbyć się kilku kluczowych graczy, na ktróch pensje wydawali krocie. Tym samym z klubem pożegnał się Pajero, kapitan i legenda tego klubu. Rewolucja kadrowa nie spowodowała niczego dobrego. Pod wodzą Garcii Nietoperze są cieniem samych siebie. Przez serię słabych wyników Valencia wylądowała na szarym końcu ligowej tabeli i nad strefą spadkową ma już zaledwie dwa oczka przewagi.

W sobotę wieczorem Valencia na własnym terenie zmierzy się z Elche w ramach 21. kolejki La Liga. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:30, natomiast transmisję meczu przeprowadzi Eleven Sports 2 i Eleven Sports 4. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego widowiska.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 18:42.

Komentarze