Włosi konkurentami Barcelony w walce o napastnika

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocus

Memphis Depay jest priorytetowym celem Barcelony w kontekście zimowych wzmocnień. O podpis Holendra powalczą też Juventus, Inter i Milan.

Barcelona potrzebuje wzmocnień, zwłaszcza na pozycji środkowego obrońcy i napastnika. Dobra dyspozycja Ronalda Araujo i Oscara Minguezy sprawia jednak, że linia defensywna zdaje się być obsadzona lepiej. Ronald Koeman powtarza, że przydałby mu się mobilny napastnik z prawdziwego zdarzenia. Już latem trener marzył o sprowadzeniu jego rodaka, Memphisa Depaya.

Wolny agent

Dodatkową zaletą napastnika Olympique’u Lyon jest fakt, że w czerwcu kończy się jego kontrakt z francuskim klubem. Oznacza to, że może już negocjować z innymi zespołami w kontekście letniego transferu. Jeśli jednak ekipa z Ligue 1 chciałaby cokolwiek na Holendrze zarobić, musiałaby sprzedać go już teraz. Sam Depay przyznawał, że jego marzeniem jest gra dla Barcelony, ale problemy finansowe klubu mogą sprawić, że napastnik zacznie spoglądać też w innych kierunkach.

Pożądany w Serie A

We Włoszech Memphis Depay wyrobił sobie sporą renomę, pomimo, że jeszcze nigdy nie występował na boiskach Serie A. Jak donosi Mundo Deportivo, sprowadzeniem 26-latka zainteresowani są giganci tamtejszego futbolu: Juventus, Inter i Milan.

Czas na ruch ze strony Barcelony

Jeżeli Duma Katalonii chce sprowadzić za darmo napastnika wycenianego na 45 milionów euro, musi się spieszyć. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że wybory prezydenckie w klubie odbędą się dopiero 24 stycznia. Do momentu wybrania nowego prezydenta, Komisja Zarządzająca nie będzie kontraktować nowych graczy. Wszystko zależy od samego gracza. Jeżeli Memphis Depay jest skoncentrowany na transferze do LaLiga, będzie zmuszony poczekać z zakończeniem negocjacji.

Holender wystąpił w tym sezonie w 17 meczach Olympique’u Lyon. Zanotował w nich 8 bramek i 4 asysty.

Komentarze