Wybory rozstrzygnięte. Nowy-stary prezydent w Barcelonie

Joan Laporta
Joan Laporta Pressfocus

Joan Laporta ponownie zasiądzie na fotelu prezydenta FC Barcelona. 58-latek zdecydowanie wygrał niedzielne wybory, dzięki czemu wraca na stanowisko, które opuścił w 2010 roku.

Laporta był uznawany za faworyta wyborów i wygrał je z dużą przewagą nad swoimi rywalami. W niedzielnym głosowaniu wzięła udział rekordowa liczba członków katalońskiego klubu – 55 611, a frekwencja przekroczyła 50 procent. Było to możliwe także dzięki temu, że oddanie głosów było możliwe nie tylko osobiście, ale również korespondencyjnie. Miało to bardzo duże znaczenie w czasach pandemii.

FC Barcelona kilkanaście minut przed północą w niedzielę ogłosiła oficjalne wyniki wyborów. Na Laportę oddano ponad 30 tysięcy głosów, które stanowiły 54,28 wszystkich oddanych głosów. Drugie miejsce w wyborach zajął Victor Font (29,99%), natomiast na trzecim miejscu uplasował Toni Freixa (8,58%).

Laporta prezydentem Barcelony był już w latach 2003-2010. W tym czasie drużyna prowadzona przez Josepa Guardiolę była uważana za najlepszą w historii klubu. W 2009 roku zespół z Camp Nou sięgnął po sześć trofeów.

Komentarze

Comments 2 comments