Nico Williams: Morata powiedział mi, że ta bramka należy do mnie

Nico Williams
Nico Williams Pressfocus

Topornie wyglądała gra reprezentacji Hiszpanii w meczu z Portugalią w 1. połowie. Dopiero po zmianie stron i kilku korektach personalnych La Furia Roja nabrała wiatru w żagle i wygrała finalnie 1:0. Jednym z bohaterów spotkania był Nico Williams, który popisał się ładną asystą przy bramce Alvaro Moraty. Młody pomocnik podzielił się swoimi odczuciami po meczu z dziennikarzami.

  • Reprezentacja Hiszpanii wygrała w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów z Portugalią 1:0
  • Dzięki zwycięstwu awansowała do fazy pucharowej turnieju
  • Jednym z bohaterów meczu był Nico Williams, dla którego było to dopiero drugie spotkanie w kadrze

Nico Williams z szansąna wyjazd na mundial

W przeciwieństwie do swojego starszego brata Inakiego, Nico Williams wybrał grę dla reprezentacji Hiszpanii, w której coraz śmielej sobie poczyna. Wychowanek Athletiku Bilbao dostał powołanie na wrześniowe mecze kadry i zadebiutował w spotkaniu ze Szwajcarią. W meczu z Portugalią to po jego akcji bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Alvaro Morata.

20-latka chwalili koledzy z zespołu, a także selekcjoner kadry, Luis Enrique. Sam zawodnik nie ukrywał również swojej radości z pierwszego zwycięstwa w barwach La Furia Roja

– Być w kadrze to dla mnie zaszczyt. Morata powiedział mi, że tak naprawdę ta bramka należy do mnie. Zobaczyłem go w tej sytuacji samego, bez krycia, dlatego mu podałem – zaczął pomocnik.

– Cały czas dojrzewam jako piłkarz i osoba. Mam nadzieję, że znajdę się w kadrze na Mistrzostwa Świata, jednak decyzja leży w rękach trenera. Szkoleniowiec przed wejściem na boisko powiedział mi, żebym był odważny i był sobą. Zobaczymy, czy uda nam się wygrać Final Four – dodał. 

Poza reprezentacją Hiszpanii do finałowej czwórki Ligi Narodów awansowali Włosi, Chorwaci i Holendrzy.

Komentarze