PSG zainteresowane bramkarzem FC Barcelony

Trener FC Barcelony – Xavi Hernandez
Trener FC Barcelony – Xavi Hernandez Pressfocus

W składzie FC Barcelony na przyszły sezon wciąż jest wiele niewiadomych, a jedną z nich pozostaje pozycja rezerwowego bramkarza. Klub chciałby pozbyć się Neto, ale Brazylijczykowi wcale nie spieszy się do opuszczenia Barcelony. Niewykluczone, że doświadczony golkiper zostanie na kolejny sezon, a na kolejne wypożyczenie uda się Inaki Penia. AS przekazał, że wychowankiem Blaugrany interesuje się Paris-Saint Germain.

  • Inaki Penia w przyszłym sezonie miał pełnić funkcję rezerwowego bramkarza FC Barcelony
  • Sytuacja się skomplikowała, ponieważ z klubu nie chce odchodzić Neto
  • Wobec pozostania Brazylijczyka, wychowanek Blaugrany może udać się na kolejne wypożyczenie
  • Sprowadzić 23-latka chciałoby Paris-Saint Germain

Zamiast w Barcelonie Penia może zostać rezerwowym w PSG

FC Barcelona planowała w przyszłym sezonie powierzyć większą rolę w zespole Inakiemu Penii. Bramkarz w zeszłym sezonie został wypożyczony zimą do Galatasaray i choć z początku otrzymywał szansę, pod koniec sezonu przestał pojawiać się w wyjściowym składzie tureckiego zespołu. Wraz z końcem czerwca wrócił do Barcelony i czeka na decyzje w kwestii swojej przyszłości.

Xavi jest zadowolony z rozwoju Penii i chciał, żeby to Hiszpan w przyszłym sezonie pełnił funkcję rezerwowego golkipera Dumy Katalonii. Wicemistrzowie Hiszpanii chcieliby latem pozbyć się Neto, którego pensja jest sporym obciążeniem dla budżetu. Brazylijczyk w zeszłym sezonie wystąpił tylko w czterech meczach i nie prezentował się w nich zbyt pewnie. Zarząd przekazał już 32-latkowi, że jest wystawiony na listę transferową, jednak ten wolałby zostać w klubie na kolejny sezon. 

Wobec problemów ze sprzedażą Neto, Barca rozważa kolejne wypożyczenie Penii. Według informacji dziennikarzy ASa, wychowankiem FC Barcelony zainteresowało się Paris-Saint Germain. Do ekipy mistrza Francji chciałby ściągnąć go nowy dyrektor sportowy – Luis Campos. Miał on okazję z bliska śledzić rozwój 23-latka podczas jego wypożyczenie do Galatasaray. Miałby on zostać zmiennikiem Donnarummy. Włoch usłyszał, że w przyszłym sezonie będzie podstawowym golkiperem i nie będzie dzielił się już miejscem w składzie z Keylorem Navasem. 

Latem z PSG mają pożegnać się Keylor Navas i Sergio Rico. Campos w ich miejsce chce sprowadzić Penię, jednak dla 23-letniego bramkarza perspektywa roli rezerwowego może nie być wystarczająco pociągająca.

Sprawdź też: Transfer Alonso się komplikuje. Barca szuka innych rozwiązań

Komentarze