Real Madryt postawi na utalentowanego wychowanka

Luka Jovic (z prawej)
Luka Jovic (z prawej) Pressfocus

Real Madryt jest bliski pozbycia się Luki Jovicia. Serb prawdopodobnie uda się na wypożyczenie do Fiorentiny. Królewscy nie planują jednak w jego miejsce ściągnąć innego rezerwowego napastnika. Taka rola ma zostać powierzona utalentowanemu wychowankowi klubu – Juanmiemu Latasie.

  • Luka Jovic i Mariano Diaz w zeszłym sezonie pełnili marginalną funkcję w barwach Realu Madryt
  • Klub planuje pozbycie się obu napastników
  • Rola rezertwowego snajpera ma przypaść wychowankowi Los Blancos – Juanmiemu Latasie

Od dawna żaden wychowanek nie przebił się na stałe

Transfer Luki Jovicia do Realu Madryt okazał się kompletnym niewypałem. Sprowadzony w 2019 roku za 63 miliony euro Serb w barwach Królewskich rozegrał 51 meczów, w których zanotował zaledwie trzy bramki. Los Blancos są zawiedzeni jego postawą i planują jak najszybciej pozbyć się go w trakcie lata.

Najbliżej pozyskania Serba jest Fiorentina. Viola dysponuje jednak ograniczonym budżetem i chciałby go jedynie wypożyczyć. Możliwe, że oba kluby ustalą, że będzie to dwuletnie wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Dla zarządu mistrzów Hiszpanii sukcesem będzie już zaoszczędzenie na samej pensji Serba. Według dziennikarzy Marki, klub nie planuje w jego miejsce przeprowadzać transferu żadnego zawodnika.

Szansę w seniorskiej drużynie Królewskich ma otrzymać Juanmi Latasie. Hiszpan uchodzi za ogromny talent szkółki Realu, a w zeszłym sezonie w 59 meczach zanotował on 22 trafienia i jedną asystę. 21-latek zadebiutował już w barwach Los Blancos w zeszłym sezonie. Carlo Ancelotti dał mu szansę w ostatnim meczu ligowym z Cadiz. W przyszłym sezonie ma on pełnić funkcję zmiennika Karima Benzemy.

Zobacz też: Real chce zatrzymać Benzemę. Później galaktyczny transfer

Komentarze