Wyciekł raport Barcelony odnośnie stanu obrony. “Kupno Garcii to okazja”

Eric Garcia
Eric Garcia PressFocus

Ramon Planes, sekretarz techniczny Barcelony, napisał raport dotyczący linii obrony klubu, zalecający kupno Erica Garcii.

Raport ujawniono w programie Esport3. Zawarto w nim niezbyt pochlebne opinie na temat Samuela Umtitiego. Wyrażona jest także wątpliwość w kontekście Oscara Minguezy czy Ronalda Araujo.

Wątpliwości

Twórca raportu ostrzega, że Ronald Koeman ma do dyspozycji tylko trzech obrońców należących do pierwszej drużyny: Clementa Lengleta, Samuela Umtitiego i Ronalda Araujo. Do dwóch z nich Ramon Planes ma swoje wątpliwości. W dokumencie przekazano też, że powrotu Gerarda Pique należy spodziewać się nie wcześniej niż za dwa miesiące. Na temat Umtitiego sekretarz uważa, że “nie można na nim polegać przez nawracające kontuzje, przez co nie można mieć pewności, że będzie dostępny w kluczowych meczach. Ponadto trudno mu grać wymagające spotkania”, co może sugerować, że Francuz nie jest w pełni zdrowy.

W kontekście Araujo w raporcie podkreślone jest, że jeszcze dwa lata temu stoper występował w Urugwaju. Poprzedni sezon zaś spędził zaledwie w rezerwach.

Brak możliwości wsparcia z rezerw

Innym środkowym obrońcą, który regularnie występuje w tym sezonie w barwach Barcelony jest Oscar Mingueza. W dokumencie jest zapisane, że “awansował już do drużyny seniorów i wierzymy, iż może pomóc w średnio wymagających meczach, ale nie jest gotowy na rywalizację w najważniejszych momentach sezonu”. Nie sposób też dokonać kolejnego awansu z drużyny rezerw, bo poważne urazy leczą już Santiago Ramos Mingo i Igor.

“Takie okazje nie zdarzają się często”

Co do sprowadzenia Erica Garcii, Ramon Planes wraz z organem przez niego zarządzanym twierdzą, że “błędem byłoby przepuszczenie takiej okazji. Wpływ na to ma możliwość przybycia zawodnika za darmo, a także jego niskie wynagrodzenie”. Podkreślono, że Hiszpan otrzymałby znacznie niższą pensją niż ta, którą obecnie dostaje Samuel Umtiti.

Skąd wziąć środki?

Problemy finansowe Barcelony są ogromne. W raporcie dodano, że “by zmierzyć się z kolejnym sezonem konieczne będzie znalezienie nowych klubów dla Juniora Firpo, Samuela Umtitiego i Neto”. Ma to wiązać się z awansem zawodników z rezerw. Miejsce Firpo miałby zająć Alejandro Balde.

Komentarze