Wygrana Barcelony, hattrick Messiego

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli w niedzielę piłkarze Barcelony, którzy pewnie 4:1 pokonali na wyjeździe Real Betis. Duma Katalonii dzięki tej wygranej powiększyła do dziesięciu punktów przewagę nad Atletico Madryt.

Barcelona objęła prowadzenie w 18. minucie, kiedy fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki gospodarzy popisał się Lionel Messi. Tuż przed przerwą Argentyńczyk podwyższył na 2:0, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Luisa Suareza.

W 63. minucie Duma Katalonii zdobyła trzeciego gola. Tym razem świetną indywidualną akcję przeprowadził Suarez, który minął trzech obrońców Realu Betis, a następnie umieścił piłkę w bramce mając przed sobą tylko bramkarza.

W 82. minucie gospodarzom udało się zdobyć kontaktowego gola. Po zagraniu Diego Laineza do bramki gości ze stolicy Katalonii trafił Lorenzo Moron, ale trzy minuty później Barcelona odpowiedziała czwartym trafienie. Hattricka skompletował Messi, który kapitalnie przelobował bramkarza Realu Betis.

Real Betis – FC Barcelona 1:4 (0:2)