Bardzo ważne zwycięstwo w walce o europejskie puchary odniósł w środę Athletic Bilbao, który na wyjeździe ograł Leganes. W innym meczu Espanyol Barcelona zremisowała u siebie z Celtą Vigo.
W konfrontacji Leganes z Athletic Bilbao padła tylko jedna bramka. W 43. minucie do bramki swojego zespołu trafił En-Nesyri. Dzięki tej wygranej Baskowie wykorzystali wtorkową porażkę Alaves i teraz zajmują siódme miejsce w tabeli z trzypunktową przewagą.
Po jednym punkcie na swoje konto zapisały jedenastki Espanyolu Barcelona i Celty Vigo. Żaden z zespołów nie może być do końca zadowolony z takiego rozstrzygnięcia. Celta po tym meczu ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i prawdopodobnie czeka ją trudna walka o utrzymanie do samego końca sezonu.
Espanyol Barcelona – Celta Vigo 1:1 (1:0)
1:0 Wu Lei 33′
1:1 Gomez 72′
Leganes – Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
0:1 En Nesyri (sam.) 43′
Komentarze