Wygrane Espanyolu, Sevilli i Valencii, Getafe na remis z Villarrealem

Gracze Espanyolu wygrali u siebie z Sociedad 2:0. W innych meczach tej kolejki wygrywali też zawodnicy Sevilli i Valencii. Po jednym punkcie zdobyli zaś piłkarze Getafe i Villarreal.

Na stadionie w Barcelonie gospodarze objęli prowadzenie w 58. minucie. Wtedy to gola zdobył Rosales. Wynik meczu na 2:0 dla Espanyolu ustalił kilka minut potem Wu Lei. Finalnie gospodarze zajęli siódme miejsce – 53 punkty. Goście uplasowali się dwie pozycje niżej – 50 oczek.

Piłkarze Getafe tylko zremisowali z Villarrealem. Do przerwy na trafienie Portillo odpowiedział iborra. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się także Maksimović i Moreno. Finalnie gospodarze zajęli piąte miejsce z 59 punktami na koncie. Rywale zakończyli kampanię na 14. lokacie (44 oczka).

Sevilla ograła Basków 2:0. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 44. minucie po trafieniu Ben Yeddera. W końcówce wynik spotkania ustalił El Haddadi. Sevilla uplasowała się na szóstym miejscu (59 punktów). Baskowie zdobyli sześć oczek mniej i zajęli ósmą lokatę.

Na Estadio Jose Zorrilla także zobaczyliśmy dwie bramki. Goście objęli prowadzenie przed przerwą po trafieniu Solera.  W 52. minucie na listę strzelców wpisał się natomiast Rodrigo. Gospodarze w tym momencie są na 16 miejscu (41 punktów). Tymczasem przyjezdni zajęli czwartą lokatę (61 oczek).