Jasna deklaracja Desta w sprawie przyszłości

Sergino Dest
Sergino Dest PressFocus

Sergino Dest jest jednym z zawodników Barcelony, którzy w ostatnich tygodniach byli mocno łączeni z opuszczeniem katalońskiego klubu. Amerykanin nie zamierza jednak żegnać się z Camp Nou i podczas konferencji prasowej rozpoczynającej przedsezonowe tournee Barcelony po Stanach Zjednoczonych jasno określił swoje zamiary.

  • Sergino Dest nie zamierza odchodzić z Barcelony
  • Amerykanin był łączony z opuszczeniem Camp Nou
  • W Barcelonie występuje od 2020 roku

Dest zostaje w Barcelonie

21-letni prawy obrońca zapewnia, że jest szczęśliwy w klubie i nigdzie się nie wybiera. Jego pozostanie w Barcelonie jest coraz bardziej prawdopodobne, bowiem z klubem pożegnał się już Dani Alves, a wkrótce odejść może również Oscar Mingueza.

– Jestem szczęśliwy w klubie, na pewno tu zostanę – powiedział Dest, cytowany przez Mundo Deportivo.

Dest wypowiedział się również na temat klubowych celów na najbliższy sezon. – Jesteśmy Barceloną. Wszyscy oczekują od nas, że będziemy najlepsi. Myślę, że czeka nas wspaniały sezon. Nie możemy dłużej grać w Lidze Europy. Mamy w drużynie wiele talentów i spróbujemy stworzyć nowe pokolenie, ale to wymaga czasu – dodał Amerykanin.

Dest jest zawodnikiem Barcelony od stycznia 2020 roku, kiedy dołączył do niej za 21 milionów euro z Ajaksu Amsterdam. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 72 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy gole i dokładając cztery asysty.

Zobacz także: Raphinha jest już w Barcelonie

Komentarze