Wyjątkowy gol w karierze Gatetha Bale’a

Samuel Umtiti i Gareth Bale
Samuel Umtiti i Gareth Bale fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Gol zdobyty przez Garetha Bale’a w czwartkowym meczu Europa League z LASK Linz był dla niego szczególny. Dziennikarze zauważają bowiem, że gracz wypożyczony z Realu Madryt do Tottenhamu trafił do siatki po raz dwusetny w swojej karierze.

Czytaj dalej…

Było to pierwsze trafienie reprezentanta Walii od początku listopada. Wówczas wpisał się na listę strzelców w ligowym meczu Premier League przeciwko Brighton and Howe Albion. W czwartkowy wieczór Bale trafił do siatki z rzutu karnego.

Co ciekawe, był to pierwszy wyjazdowy gol tego zawodnika w europejskich pucharach od października 2010 roku. Zanotował wówczas hat-tricka w spotkaniu Ligi Mistrzów na San Siro z Milanem. Od tego czasu minęło 10 lat i 44 dni.

Nieudany początek w Tottenhamie

Łącznie w klubowej piłce Bale zdobył 167 bramek. Swoją pierwszą zdobył dla Southampton przeciwko Derby County w 2006 roku. Dla reprezentacji Walii trafił do siatki w tym samym roku w meczu ze Słowacją.

Jubileusz strzelecki niewiele zmienia jednak w obecnej sytuacji Bale’a. Doświadczony gracz otrzymuje głównie minuty w Lidze Europy, natomiast w Premier League pozostaje głównie rezerwowym. Z pewnością nie tak Walijczyk wyobrażał sobie powrót do londyńskiego klubu. Na ten moment niewiele wskazuje na to, by działacze Tottenhamu chcieli wykupić Bale’a na stałe z Realu Madryt.

Komentarze